BİZ KİMİZ?

Kurucumuz Hakan PALABIYIK, 1969 yılında Çorum’ da doğmuştur. Çocukluğundan itibaren aile işi olması sebebiyle çeşitli sektörlerde, özellikle de iş makinesi sektöründe uzun yıllar çalışmıştır.

1995 Yılında üç ortaklı bir firma kurarak, Ankara’ da ikinci el iş makinesi alım-satımına başlamıştır. Tecrübesi sayesinde kısa sürede başarılı olmuş ve 1998 yılında Doosan markasının İç Anadolu Bölge Satış Bayiliğini almış, 2002 yılına kadar devam ettirmiştir. 2003 yılında Hyundai markasının İş Makineleri İç Anadolu Bölge Satış Bayiliğini almış, 2008 yılına kadar devam ettirmiştir. 2007-2010 yılları arasında ise OKB Hidrolik Kırıcılarının Türkiye Distribütörlüğünü yürütmüştür.

2014 yılı itibariyle faaliyetlerine kurduğu Hakan Makine firması ile yalnız devam eden Hakan PALABIYIK, yüzlerce ikinci el makine satışı gerçekleştirmiş, aynı anda çeşitli müteahhitlik işleri gerçekleştirmiş ve 2017 yılında CHIMACH markasının Türkiye Distribütörlüğü’ nü almıştır.

Günümüzde, Hakan Makina firması Ankara, Ostim’de 8.000 m2 alan üzerine kurulu arazi üzerinde tüm faaliyetlerini aynı anda sunabilecek kapasiteye ulaşmıştır. Mevcut arazimiz üzerinde satılık iş makinalarımız ve araç kiralama hizmetlerimize ait araçlarımız yer almaktadır.

HAKAN MAKİNA TARİHİ